O nas

Witamy na stronie internetowej firmy OLIMP.

Zajmujemy się produkcją Sprzętu Ratunkowego i Asekuracyjnego oraz wyposażenia (siedzenia kajakowe). W naszej ofercie znajdziecie Państwo także upominki żeglarskie. Działamy na Polskim rynku od 2005r. Naszymi klientami są głównie wypożyczalnie sprzętu wodnego, hotele, ośrodki wczasowe, pensjonaty, agroturystyka – wszyscy Ci którzy mają w swojej ofercie wynajem kajaków, łodzi, rowerów wodnych, żaglówek. Współpracujemy także z producentami sprzętu wodnego oraz sklepami żeglarskimi.

Kamizelki nasze posiadają certyfikaty CE wydane przez Polski Rejestr Statków. Produkowane są w oparciu o nowe normy: Kamizelki ASEKURACYJNE: PN-EN ISO 12402-5:2007 Kamizelki RATUNKOWE: PN-EN ISO 12402-4:2007
Siedzenia kajakowe naszej produkcji doskonale sprawdzają się w wypożyczalniach sprzętu wodnego. Dzięki naszym siedzeniom kajakowym dłuższą żywotność mają kamizelki asekuracyjne i ratunkowe na których siadały osoby wypożyczające sprzęt pływający.

Często zadawane pytanie: JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY KAMIZELKĄ ASEKURACYJNĄ A RATUNKOWĄ? KAMIZELKA ASEKURACYJNA – Jest przeznaczona dla osób nie umiejących pływać lub gdy pomoc jest w pobliżu. Po wpadnięciu do wody utrzymuje osobę w pozycji pionowej co ułatwia płynięcie. KAMIZELKA RATUNKOWA – Po wpadnięciu do wody odwraca osobę na plecy twarzą do góry, a duży kołnierz który posiada podtrzymuje głowę na powierzchni wody. Taka kamizelka zalecana jest dla osób, które nie umieją pływać lub o małej umiejętności pływania oraz dzieciom.

Zapraszamy do działu upominki. Znajdziecie tam Państwo produkowane przez nas upominki żeglarskie. Zarówno na Kamizelkach Ratunkowych, asekuracyjnych oraz upominkach jest możliwość zamieszczenia Państwa Logo, Nazwy Firmy lub nr tel.
Zamówienia prosimy składać drogą mailową na adres: pw.olimp@wp.pl